شما اینجائید: خانه اخبار انواع مدل سرورهاي HP
 1398 فروردين 01

انواع مدل سرورهاي HP

HP SERVER GEN 9
 
 
 
 
 
 
 
ideal-banner2

در عصر کنونی علم ارتباطات و اطلاعات آنچنان پیشرفت کرده که تمام صنایع دیگر را به خود وابسته کرده و طبیعتا این وابستگی و به اشتراک گذاری منابع نیازمند تجهیزاتی بس قوی و پایدار است،از جمله روتر،سوییچ،سرور و... یکی از تولید کنندگان فعال و قدرتمند این تجهیزات در سراسر دنیا شرکت اچ پی است.    FalnicHpServer1

 

شاید زمانی که هیولت و پکارد دو دانشجوی دانشگاه استنفورد در سال1939 با سرمایه اندک خود شرکت اچ پی را در دره سیلیکون بنا نهادند خود نیز تصور نمیکردند که این شرکت کوچک که کار خود را در یک گاراژ شروع کرد،اینگونه جهانی و قدرتمند شود و تمام صاحبان کسب کار را به سمت خود جذب کند.و تب اچ پی به قلب 160 کشور در دنیا سرایت کند.

 

                          

اما این دو دانشجوی پر تلاش و باهوش آنچنان عمیق و سخت کار کردند که اکنون بعد از گذشت سالها از آن گاراژ کوچک به عنوان محل تولد الکترونیک یاد میکنند. تا چند سال گذشته سرورها در ابعاد بسیار بزرگ تولید میشدند قدرت این سرورها از کامپیوترهای عادی یک سازمان بِیشتر بود و حافظه های بالاتری نیز داشتند.

اما با پیشرفت علم و تکنولوژی آرام آرام این سرورهای غول پیکر در ابعاد کوچکتر تولید شدند و به زیر ساختی قابل اطمینان برای شبکه های کامپیوتری تبدیل شدند. به طوری که امروزه طراحی و ساخت سرور یکی قدرتمند ترین و حرفه ای ترین شاخه های فناوری اطلاعات به شمار می آید.تولید سرورها تنها به مونتاژ کردن چند قطعه خلاصه نمیشود ترکیب این قطعات بارها و بارها آزمایش میشود تا هماهنگی لازم به وجود آید و این دستگاه بتواند برای زیر ساخت شبکه با کیفیت بالا و پایداری ظاهر شود.

شرکت hp یکی از تولید کنندهای رده اول سرور در دنیا است(البته محصولات دیگر این شرکت نیز در رقابت تنگاتنگ با دیگر شرکت ها است) hp سرورهای خود را تحت عنوان Hp Proliant روانه بازار میکند.در ابتدا Proliant نام سرورهایی بود که شرکت کامپک تولید و به بازار ارائه میکرد، اما چندی بعد hp این شرکت را خریداری کرد و سروهای خود را با این نام به بازار عرضه کرد. فروش بالای این سرورها پایبندیhp را به ارائه یک زیر ساخت قابل اعتماد به صاحبان مشاغل نشان میدهد بطوریكه طبق آمار از هر 3 سروری که در جهان فروش میرود یکی از آنها سرورهای خانواده HP proliant است.  

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت آسان سيستم با هدف استفاده از جديدترين فناوري‌هاي روز در راستاي پيشرفت و بهبود فناوري اطلاعات در کشور و توسعه آن در بخش‌هاي گوناگون تجارت‌، صنعت، فرهنگ، هنر و خدمات و رواج و عمومي‌سازي کاربردهاي اين فناوري فعاليت خود را در سال 1383 آغاز نموده است.

اين شرکت با تلاش براي برقراري ارتباط سازنده و مداوم با مديران شرکت‌ها، توليدکنندگان محصولات نرم‌افزاری و سخت افزاری و متخصصين تجزيه و تحليل سيستم‌هاي مختلف اقتصادي و سازماني سعي بر آن دارد تا با تمام توان خود در کشف وتشخيص نياز سازمان‌ها، شرکت‌ها و صاحبان واحدهاي صنعتي و صنفي بکوشد تا فناوري مورد نياز آن‌ها را جهت جذب مخاطبان و مشتريان تازه و بازارهاي جديد و حرکت‌هاي نوين در قالب پروژه‌هاي مبتني بر شبکه، اينترنت و اينترانت در اختيار آن‌ها قرار دهد.